تور مسقط

شهر مسقط پایتخت و مرکز کشور عمان می باشد که این شهر یکی از شهرهای کهن عمان است. در زمان های گذشته، این کشور را کشور سلطنت مسقط و عمان می نامیدند. بر اساس سرشماری های انجام گرفته جمعیت این شهرستان در حدود 630 هزار نفر است. مساحت این شهرستان بالغ بر 3500 کیلومتر مربع بوده و حکومت آن مشروطه سلطنتی است. آب و هوای این شهر معمولا گرم و خشک است که این موضوع می تواند برای گردشگران تور مسقط بسیار مطلوب باشد. اما قابل توجه گردشگران تور مسقط، در امتداد کرانه های این شهر آب و هوا شرجی است.

این استان در قسمت جنوبی ساحل باطنه شمالی و مابین کوه حجر و خلیج عمان قرار گرفته است و از جمله مهم ترین و گیرا ترین بنادر کشور عمان است که گردشگران تور مسقط را مجاب به سفر به این منطقه می کند. بندر نام برده شده مانند خلیج دایره ای شکل است که دور تا دور آن را کوه های بلند و خالی از هر گونه پوشش گیاهی با تخته سنگ های بسیار بزرگی فرا گرفته و ساحل به سختی قابل دیدن است. این کوه های مرتفع با این که همانند دیوار سنگی دایره ای شکل بندر مسقط را احاطه کرده اند، اما اکثر آن ها از هم جدا هستند. استان مسقط و توابع آن، بخش مهمی از کشور عمان را تشکیل می دهند، به طوری که کل نهاد های مهم و بزرگ دولتی در مسقط قرار دارد.

در این شهر جاذبه های گردشگری متفاوتی وجود دارد که از بارزترین آن ها می توان به قلعه می رانی، قلعه جلالی، دیوار مسقط، ساحل الجصه، موزه عمان و غیره اشاره کرد. حرفه مردم این شهر ماهی گیری، کسب و کار و تجارت و نجاری بوده و شغل هایی چون: نقره سازی، طلا سازی و صنایع دستی شهر مسقط زبانزد است. یکی از خوراکی هایی که بسیار مورد توجه مسافران و گردشگران تور مسقط می باشد، حلوا عمانی یا مسقطی است که این حلوا در این منطقه بسیار محبوب گردیده است. وقتی با تور مسقط به این شهر سفر می کنید، در ساحل آن صیادان زیادی می بینید که در حال ماهی گیری هستند و پیشه مردم ساحل نشین این منطقه ماهی گیری است. تور مسقط یکی از تورهای جذاب کشور عمان است که تجربه بی نظیری را برای شما رقم می زند.اطلاعات تماس :

آدرس: تهران - خیابان شهید بهشتی - بعد از تقاطع سهروردی - پلاک 158 - واحد 8
تلفن: 830 730 88 - 021
  • با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
  • تلگرام رادین گشت
  • اینستاگرام رادین گشت
اطلاع از تخفیف های رادین گشت :
شماره موبایل خود را وارد کنید تا از بهترین تورهای مسافرتی ما باخبر شوید.